Studio Rocka

Pawła Mazura

Paweł

Paweł Mazur

PAWEŁ MAZUR – basista, wokalista, gitarzysta, kopozytor, aranżer, producent muzyczny, współzałożyciel S.M.ROCK i założyciel STUDIA ROCKA.

Od 1989 roku związany z rockową grupą CAVE, która jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych, m.in.: ROCK IN LAW – WĘGORZEWO, NEW MODERN FESTIVAL – TARNÓW, MOKOTOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA – WARSZAWA. Jako wokalista i basista często nagradzany indywidualnie jako najlepszy instrumentalista festiwalu.
W 1994 gościnnie wziął udział w sesji nagraniowej płyty ‘Tetris’ zespołu ZIYO, skąd pochodzi m.in. wielki polski przebój ‘Magiczne słowa’.
W 1995 jako basista, wokalista oraz współautor muzyki i tekstów zespołu CAVE nagrał płytę dla MJM Sony Music. Płyta ta zebrała wiele entuzjastycznych recenzji w kraju i za granicą. Profesjonalne teledyski emitowane przez wszystkie polskie stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe oraz ogromna ilość koncertów, w tym koncerty ‘na żywo’ w radio i tv, sprawiły, że CAVE stało się jedną z czołowych grup rockowych w kraju, mające też swoich fanów na całym świecie.
Od 1998 roku współpracuje z zespołem C.C.BAND, z którym nagrał dwa albumy: ‘Bez słów’ i ‘Zmowa’. Muzyka zawarta na krążkach była promowana ‘na żywo’ w najbardziej prestiżowych klubach rockowych i jazzowych, takich jak: BLUE NOTE czy SAX KLUB oraz na festiwalach: JAZZ JAMBOREE, JAZZ NA KRESACH-ZAMOŚĆ, WORLD ART UNDERGROUND w Kopalni Soli Wieliczka. Jako basista C.C.BAND współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, takimi jak: Cezary Chmiel, Cezariusz Gadzina (SIMPLE ACOUSTIC), Adam Wendt (WALK AWAY), Marek Stryszowski (LABORATORIUM, LITTLE EGOIST).
Od 1999 współtworzy grupę CAFE specjalizującą się w wykonywaniu ‘na żywo’ największych światowych przebojów muzyki pop-rock.
W 2006 założył funk-rock-jazzowy P.M.ELEKTRIC QUARTET, z którym nagrał swój solowy album ‘The First Day Of Life’ zawierający autorskie kompozycje. Zespół P.M.E.Q. zagrał wiele znakomitych, docenionych przez jazz-rockową publiczność koncertów w kraju i za granicą.
Od 1993 do 2012 roku współtwożył Szkołę Rockową S.M.ROCK w Tarnowskim Centrum Kultury, gdzie uczył gry na gitarze basowej i śpiewu. Był również odpowiedzialny za przygotowanie i prowadzenie uwielbianych do dziś koncertów S.M.Rock.

Obecnie muzyk zespołu  ZIYO, BIG CAFE. Współpracuje również z Piotrem Kitą, laureatem ‘Must Be The Music 2012’ oraz Cezarym Chmielem C.C. Band.

hobby: lotnictwo, podróże, gry komputerowe, działkowicz amator
urodzony: 01-06-1973 w Tarnowie
znak zodiaku: bliźniak

Paweł Mazur

Dyskografia:

Ziyo "Tetris" - MJM Sony Music PL (P)1994

Ziyo „Tetris” – MJM Sony Music PL (P)1994

cave

Cave „Cave” – MJM Sony Music Polska (p)1995

cchmiel

Cezary Chmiel „Bez słów” – Edycja Świętego Pawła (P)1997

ccband

C.C.Band „Zmowa” – MTJ (P)2000

pmeq

P.M.Elektric Quartet „The first day of life” – Joanex (P)2007

 

Wywiady:

Paweł Mazur – gościem Barańskiej
Ludzie w pogo Tarnów